"Mamí, já chci zmrzlinu!"
Taky se vám protočí panenky, když tuhle větu slyšíte po několikáte za den?
Mě dost často.
Naštěstí jsem našla cestu, jak tuhle neřest proměnit ve skvělou zábavu a způsob, jak do vybíravého dítěte dostat spoustu živin.
Chcete se taky dozvědět jak na to?
Přidejte se do online kurzu Velký zmrzlinový průvodce, ve kterém vás naučím vyrobit domácí zmrzliny, na první pohled od těch běžných k nerozeznání a přece tak jiných!
Bez hromady cukru, emulgátorů, stabilizátorů, barviv, mléčných výrobků, sóji a lepku.
Místo toho nabité vitamíny, antioxidanty a zdravými tuky.
Přidejte se ještě dnes a proměňte oblíbenou pochoutku vašich dětí ve svačinu nabitou živinami!
Domácí zmrzliny, které si zamilují děti i dospělí – bez mléka a bez přidaného cukru
Představte si to – přijde na návštěvu kamarádka s dětmi a vy je přivítáte s vlastnoručně vyrobenými nanuky bez přidaného cukru. Nejenže si u vás pochutnají, ale budete za hvězdu.
Domácí zmrzliny navíc skvěle využijí sezónní ovoce. Třeba takové jahody, meruňky nebo broskve – nic z toho nemusí přijít nazmar.
Jasně, občas se nevyhnete ani kupovaným zmrzlinám – proto vám v kurzu ukážu i přehled těch nejlepších bezmléčných variant, které snadno seženete v obchodech.
👉 Nemáte zmrzlinovač? Nevadí!
Vystačíte si s tím, co máte doma. A pokud vás láká vyrábět nanuky na dříku jako profík, přidala jsem i pár šikovných tipů navíc.
Pro koho je kurz jako dělaný?
👉 Máte doma dítě s alergií na mléko a marně hledáte chutné krémové zmrzliny?
👉 Chcete zdravější alternativy bez barviv, cukru a zbytečných éček?
👉 Nebo prostě milujete domácí zmrzliny a chybí vám inspirace?
🥳 Pak jste tu správně!
V kurzu vám ukážu, že i bez mléka a sóji se dá vytvořit naprosto luxusní zmrzlina – a to hned v několika verzích. A pozor, některé jsou tak dobré, že nebudete vědět, kterou si dát dřív.
Nejlepší na tom je, že se do přípravy s chutí zapojí i děti. Bude to pro ně zábava, pro vás úleva… a pro všechny sladká odměna.
Připraveni na léto plné zmrzliny bez výčitek?
🎉 Přidejte se do kurzu a objevte svět domácí zmrzliny, která je nejen chutná, ale i šetrná k bříškům malých alergiků.
Cena kurzu je 799 Kč.
co všechno vás v kurzu čeká?
🍦 Velký přehled zmrzlin bez mléka a sóji, které seženete v běžných obchodech – včetně složení a tipů, kde je snadno koupit. Už žádné zdlouhavé čtení etiket!
📘 PDF s 15 recepty na domácí zmrzliny inspirované legendami jako Mrož, Magnum nebo Snickers – bez mléka, bez výčitek a s chutí, kterou si zamilujete.
🎥 13 podrobných videoreceptů, díky kterým zvládnete každou zmrzlinu levou zadní. I když jste v kuchyni spíš na jistotu než na experimenty.
🧁 Tipy a vychytávky pro domácí výrobu nanuků, které budou vypadat i chutnat jako z obchodu. Plus přehled pomůcek, které usnadní práci a dodají zmrzlinám ten správný „wow“ efekt.

proč je dobré vyrábět si vlastní zmrzliny?
1. Máte plnou kontrolu nad jejich složením
Běžně dostupné vaganské alternativy krémových zmrzlin obsahují spoustu složek, které vám či vašim dětem můžou bránit ve zlepšení projevů alergie, nebo dlouhodbé prognózy. Např. takový Magnum vegan: Voda, Cukr, Kakaové máslo¹, Kakaová hmota¹, Glukózový sirup, Kokosový olej, Mandle, Glukózo-fruktózový sirup, Hrachový protein, Aromata, Emulgátory (slunečnicový lecitin, E471), Kousky vanilkových lusků, Stabilizátory (E412, E410, E407), Jedlá sůl, Barvivo (E160a), Čokoládová poleva vedle kakaového másla obsahuje rostlinné tuky.
Pro výrobu domácí zmrzliny, která bude podobně chuťově dobrá, můžete využít kvalitní čokoládu s vysokým obsahem kakaových složek, vyhnout se barvivům, konzervantům i stabilizátorům a snížit množství přidaného cukru na minimum, nebo jej úplně vynechat a osladit zmrzlinu alernativními cestami.
2. Ušetříte
Když zůstanu u Magnum Vegan, tak nanuk o objemu 90 ml pořídíte v průměru za 60 Kč, kdežto když si vyrobíte zdravější domácí verzi, vyjde vás 1 takový nanuk v průměru na 15 Kč (záleží na ceně použitých surovin).
3. Vaše dítě se nebude cítit vyčleněné
Důvod, proč vznikl tenhle kurz je celkem jednoduchý - bydlíme na vesnici a dostupnost veganských zmrzlin tu je minimální. A já jsem chtěla synovi dopřát nanuky jako vidí v obchodě, nebo u ostatních dětí - na dřívku, krémové s čokoládou. Zároveň jsem ale řešila, jak kvalitní a výžvné potraviny dostává.
"Vaše dítě nemusí být to jediné, které si nemůže dát zmrzlinu, když všechny ostatní děti mlsají. Díky domácí výrobě bez alergenů může jíst stejně jako ostatní – nebo dokonce lépe!"
4. Vždy po ruce
To trošku souvisí s předchozím bodem, neboli dostupností veganských alternativ mimo města. Nicméně mít v mrazáku zásobu zdravých a výživných zmrzlin je prostě bomba. Když má dítě chuť na něco dobrého, nebo mu potřebujete dát rychlou svačinku, stačí sáhnout do mrazáku a vybrat zmrzlinu, která je vyrobená jen ze základních celistvých potravin. Rázem máte k dispozici osvěžení i výživnou svačinku.
5. Uchování sezóního ovoce
Jestli máte zahrádku a sklízíte každoročně hromadu různých druhů ovoce, jistě z něj připravujete různé domácí dřeně. Pojďte to letos trochu vytunit a uchovat si sezónní ovoce na další týdny a měsíce v podobě skvělých nanuků 🙂
Ahoj,
já jsem Katka!
Jsem certifikovaná výživová poradkyně a specializuju se na potravinové alergie. Hlavně jsem ale máma malého alergika a sama se celý život s alergiemi potýkám.
Během posledních 8 let jsem měla možnost podpořit při řešení potravinové alergie u dětí tisíce maminek prostřednictvím svých kurzů, e-booků a sociálních sítí.
Protože nejen děti zmrzliny milují, byla by škoda je o ně připravit jen proto, že mají na nějakou jejich složku alergii. A tak vznikl online kurz Velký zmrzlinový průvodce, díky kterému vykouzlíte originální, zdravé a chutné nanuky pro své děti i vy!
Katka Slavíková
