8 týdenní online program

spokojené miminko

potravinové alergie u kojenců

krok za krokem

Máte za sebou další bezesnou noc? A pocit, že už to fakt nezvládnete? Už vás nebaví poslouchat, že to je normální a miminka prostě pláčou? Připadá vám, že vám nikdo nerozumí? A teď se dokonce na tvářičce vašeho miminka objevil ekzém... 

Už jste někde četla o tom, že tyhle potíže může způsobovat mléko a tak jste nasadila dietu. Jenomže to pořád nějak nefunguje... 

Neutišitelný pláč, časté ublinkávání, bolesti bříška, vyrážka, ekzém… to jsou nejčastější projevy potravinových alergií u kojenců. Některé se dají snadno zjistit z krve, jiné ne. Proč to tak je a co se stím dá dělat, se dozvíte v novém online kurzu...

SPOKOJENÉ MIMINKO

...který vás provede krok za krokem cestou k odhalení potravinových alergenů a zdravé a vyvážené stravě. Naučitě se jak zjistit, které potraviny vašemu miminku způsobují potíže a dostanete k tomu plnou podporu v podobě receptů, online konzultací a všech potřebných informací nejen ze světa potravinových alergií, ale i ze světa výživy. 

Quinoa

Byli jsme tam taky...

Bohužel jsme si touhle zkušeností se synem museli projít taky. Je to už 5 let a je to už dávno za námi. Nicméně ty pocity bezmoci, strachu a totálního vyčerpání se zapomenout nedají. Když jsem pak přišla na to, že řešení může být poměrně snadné, nemohla jsem si to nechat pro sebe. Představa všech těch zbytečně se trápících miminek a maminek mi to nedovolila. Všechny informace a zkušenosti jsem zpracovala do online kurzu Spokojené miminko, který slouží jako takový záchranný kruh. Moc vám přeju, abyste taky mohla konečně zažít tu úlevu, až si jednoho dne uvědomíte, že ekzém vašeho miminka je prostě pryč a bezesné noci taky 😊

jaké potraviny tedy vynechat?

To je otázka za tři zlaté bludišťáky. Jediné, co máme a opravdu s jistotou víme jsou statistiky. Pravděpodobnost. Jaká je pravděpodobnost, že právě vašemu miminku bude vadit mrkev? Celkem malá, ale ne nulová. Jaká je pravděpodobnost, že bude vadit kravské mléko? Až 85%. Proto se dieta začíná vynecháním mléka a ostatní alergeny následují, když to nezabere. Vícečetné alergie totiž vídáme u kojenců stále častěji. Dobrá zpráva je, že když se situace včas a správně řeší, můžeme u některých typů alergie docílit i jejího vyhasnutí. Nejčastěji do 1-3 let věku. Kdybych tak pět let zpátky věděla to, co dnes... 🤷‍♀️

Doplňky stravy, které opravdu fungují

Co testy?

Ano, testy... Ty nám můžou pomoct, napovědět, ale ani testy nám nedávají jistotu. V kurzu si projdeme různé možnosti krevních a kožních testů, se kterými se můžete setkat u alergologa. Žádné nejsou stoprocentní a žádné nemají řešení na všechno. Jediným spolehlivým testem je eliminačně-expoziční test. Také se mu říká zlatý standard v testování potravinových alergií. Eliminace, opětovné zařazování potravin do jídelníčku a sledování reakcí je základním principem eliminačně-expoziční diety. 

Eliminačně-expoziční dieta 

Promyšlený a ověřený plán, jak postupovat. K tomu i maximální podopora - recepty, vzorový jídelníček a všechny zásadní informace z oblasti výživy. Každý týden budete mít možnost v rámci online setkání získat odpověď na cokoliv vás na vaší cestě potká. Pokud už nějaké alergeny vysledované máte, ale pořád to není ono, zjistíme, kde je zakopaný 🐩

Potravonové alergie u kojenců

ŘEŠENÍ POTRAVINOVÉ ALERGIE NENÍ JEN O TOM, CO NEJÍš, ALE I O TOM, CO JÍš...

Mikrobiom - soubor mikroorganismů, který osidluje naše tělo. Největší část je ve střevech a ve střevech taky sídlí 70% imunitních buněk. Tedy souvislost mezi střevem a imunitou je značná. Právě proto je kurz Spokojené miminko protkaný tipy a úkoly, které podporují zdraví mikrobiomu. 

Další oblastí, které je potřeba věnovat při eliminační dietě pozornost jsou kritické živiny. Většina lidí má obavu o dostatek vápníku při vynechání mléčných výrobků, proto si řekneme jak a kde ho nejlépe získat. Jsou tu ovšem mnohem zásadnější živiny, které často bývají nedostatkové a tolik se o nich nemluví - těm budeme věnovat zvláštní pozornost.  

v kurzu spokojené miminko se naučíte:

 • jak spolehlivě zjistit, zda za obtížemi vašeho miminka opravdu stojí potravinová alergie
 • možnosti krevních a kožních testů, jejich limity a další diagnostické metody

 • zásady eliminační diety a provedení expozičních testů

 • jak si správně nastavit jídelníček, aby vám ani miminku nic nechybělo 

 • jak jíst, co vařit, na co si dávat pozor při výběru potravin a nezbláznit se z toho

 • kdy je nutné zpozornět, udělat krok zpět, nebo naopak pokračovat v hledání

jak bude kurz probíhat?

Videa plná informací a inspirace

Kvalitní, vědecky podložené informace a praktické rady

Pravidelná setkání na zoomu

V živém vysílání odpovím na vaše dotazy i otázky které mi položíte ve skupině. Záznam vysíláni si můžeš te shlédnout kdykoliv.

Podpora skupiny

Kdykoliv budete mít pocit, že nevíte jak dál, máte podporu nejen mou, ale i ostatních členů skupiny

pracovní listy a pdf

Abych vám vaši cestu co nejvíce usnadnila, dostanete některé informace i ve formě PDF či pracovních listů

Recepty

Více než 100 receptů, které vám pomohou zařadit nově nabyté informace do každodenní reality.

Praktické tipy

Naučíte se získané informace implementovat do praxe a získáte k tomu maximální podporu

to ještě není všechno!

 • Bonus č. 1 - Sada e-booků plných receptů v hodnotě 1517 Kč
  Abyste měly nesutále dostatek nápadů a inspirace, co vařit i když na nějakou dobu bude vaše strava omezená. Díky Kuchařce bez mléka a sóji, e-booku Eliminační dieta, Vánoce bez mléka a vajec a Luxusní Silvestrovské menu budete mít dostatek živin i energie po celou dobu programu.
 • Bonus č. 2 - Jídelní deník
  Soubor, kam si budete zaznamenávat vše, co může mít vliv na zdravotní stav miminka - jídlo, nestandartní události, nemoc, očkování atp. Jedná se o online tabulku, do které mě můžete v případě potřeby nechat nahlédnout a já třeba uvidím něco, co vaše mysl možná zdárně ignoruje. Souvislosti jsou nejdůležitější.
 • Bonus č. 3 - Jak myšlení a pocity maminky mohou (ne)příznivě ovlivňovat zdravotní stav dítěte
  Bonusové video od Petry Sotolářové - která pomáhá maminkám lépe zvládnout zdravotní komplikace se kterými se setkávají u svých dětí. Dostanete cenné rady, jak pracovat samy se sebou, jak se k řešení situace co nejlépe postavit a jak se z toho všeho nezbláznit 🙂

Nový e-book Eliminační dieta v hodnotě 499 Kč

Všechny recepty jsou bez mléka, vajec, lepku a ořechů. Z receptů v této kuchařce zvládnete přežít i ty nejnáročnější fáze eliminační diety, nehladovět a získat dostatek živin i energie pro sebe i miminko. 

V e-booku najdete více než 50 osvědčených receptů na snídaně, obědy, večeře, svačiny a dezerty.   

Bonus od petry sotolářové

Náš postoj a psychické nastavení jsou při řešení jakýchkoliv zdravotích problémů zcela zasádní. Buď svým vnitřním nastením podporujeme vyléčení a nebo ho nevědomky blokujeme.

Tohle je jedna z věcí, se ketrými Petra maminkám pomáhá. Uvědomit si, co se nám honí hlavou a naučit se s tím pracovat, tak abysme dokázaly naše děti podporovat v uzdravení. 

Řešení zdravotních problémů u dětí je vždy spojeno se stresem  a proto je taky potřeba s tím stresem umět pracovat.

Bonusové video od Petry a její účast na jednom z vysílání, kde budete moct Petře položit své dotazy, vás ve zvládnutí těchto výzev podpoří 🙂 

Co o kurzu říkají maminky malých alergiků?

V kurzu získáš všechny podstatné informace o potravinových alergiích - dozvíš se o rozdílech mezi jednotlivými druhy alergií, jejich projevech, o možnostech a limitech testování alergií, o zásadách eliminační diety a o tom, jak si při eliminační diety sestavit vyvážený jídelníček. K tomu všemu podporu v uzavřené facebookové skupině a možnost kdykoliv se na cokoliv zeptat.
Hana
Mám za sebou pár kurzů, ebooků a atd. za nemálo peněz. Tenhle mi dával největší smysl, protože jsem měla možnost se ptát na konkrétní otázky, dozvěděla jsem se tipy na zdravé stravování a tím i zlepšení alergií. Je vidět, že to dělal člověk, který je dobře informovaný. Například problematiku testování a přehled fungování imunitního systému jsem u nikoho takto do podrobna neviděla. Zároveň problematika EET není zjednodušována na zkoušení celých skupin potravin a zbytečně není člověk stresován, že pokud nezmizí problémy do pár dní, nemusí to znamenat další problém, ale jen to, že tělo potřebuje čas.
Barbora Trousilová
Kurz je skvělý pro přehled o ABKM, jak se projevuje apod., ale i pro alergie na další potraviny. Spousta věcí člověka ani nenapadne, například projevy a možná onemocnění související s alergiemi/intoleranci na určité potraviny. Sama jsem pak po doktorech chtěla nějaké kožní testy, když jsem se na kurzu dozvěděla, že to lze (např. ty náplasti), ale bohužel mi nevyhověli, že to u malých (téměr 5 měsiců) miminek nedělají. Nicméně do budoucna aspoň vím, jaké jsou možnosti. Z kurzu si určitě odnáším spoustu informací a hlavně to, jak postupovat, když chci zjistit alergie na určité potraviny. V tom jsem pořád neměla asi úplně jasno. Skvělou výhodou kurzu pak je, že člověk nemusí nic číst a ještě je to systematicky rozděleno podle tematických okruhů.
Andrea Kašová

cena 8mi týdenního online programu je 2980 Kč a zahrnuje:

 • 6x živé vysílání témat zpracovaných na základě výsledků nejnovějších výzkumů
 • pracovní listy a PDF k některým tématům
 • 7x 60 minut živé vysílání otázek a odpovědí
 • 8 týdnů podpory ve Facebookové skupině
 • přístup k obsahu kurzu Spokojené miminko po dobu 1 roku 
 • online jídelní deník
 • 4x E-book s recepty pro všechny fáze eliminační diety 
 • 1x Bonusové video od Petry Sotolářové

Uzávěrka přihlášek

Kurz byl pro mě velmi přínosný, i přes to, že již máme ABKM za sebou. Doporučila bych ho určitě všem maminkám, které jsou teprve na začátku své cesty, bojují s nepochopením okolí a myslí si, že vše přehnaně zkoumají. Katka nás provedla opravdu od začátku problému až po řešení a eliminační dietu. V kurzu je opravdu obsaženo vše, co se ABKM týče.
Markéta Staňková
Kdybych se kurzu zúčastnila hned při začátku obtíží ušetřilo by mi to více jak rok času s hledáním a spojováním si různých informaci a třeba bychom se ekzému zbavili dříve a třeba bychom ani nemuseli řešit histaminovou intoleranci… Kurz bych doporučila i pro rozšíření informovanosti a připravenosti v případě drobných obtíží, které mohou být nějakou potravinovou intoleranci způsobeny. A také bych část kurzu doporučila pro babicky a všechny rádce, kteří ve snaze přijít na problém nespolupracují… Rozhodně doporučuji.
Lucie Pospíchalová
Líbilo se mi rozdělení videí, různé tipy na jídlo, důležité informace ohledně vitamínů, které v těle chybí při ED, jak správně poskládat jídelníček, podpora kojení i když se výsledek ED nedostaví hned, psychická podpora, že se to dá zvládnout.
Andrea Divišová

Ahoj,

já jsem Katka!

Od roku 2016 jsem maminkou úžasného kluka, který mě přivedl na cestu potravinových alergií. Díky němu jsem zjistila, že i já celý život trpím ABKM.  Od jara 2017 jsme oba zcela bez ekzému, což je takový malý zázrak.

Jídlo mě vždy fascinovalo a za svůj život jsem načerpala nespočet informací a zkušeností. Své znalosti neustále prohlubuji, ať už v kurzech výživy, nebo vyhledáváním výsledků nejnovějších vědeckých studií. 

Získané informace zpracovávám, uvádím do praxe a předávám dál prostřednictvím sociálních sítí, e-booků a online kurzů.

Eva dvorská

Kurz byl úžasný! Doporučila bych ho všem maminkám malých alergiků, které jsou na začátku cesty a pátrají po příčinách obtíží, protože v kurzu v ucelené formě zaznívá vše podstatné, co je potřeba u alergiků znát. Přehledně shrnuté informace k eliminační dietě, prahové dávce, doporučení potravin, potřeba jednotlivých vitamínů a mnoho dalšího. 😊

 • Nechcete zažít další bezesnou noc s plačícím miminkem v náručí?
 • Tušíte, že by za problémy mohla stát nějaká potravina, ale nevíte kde začít?
 • Přála byste si, aby to nekonečné svědění a škrábání konečně zmizelo?
 • Už jste týdny na dietě, ale pořád máte pocit, že vám něco uniká? 

Pojďte se se mnou podívat potravinovým alergiím na zoubek, společně to zvládneme 🙂 

Chcete se mě ještě na něco zeptat?

Kdy bude kurz probíhat?

6.12. - 30.1.2021

Kolik času mi kurz zabere?

Týdně počítejte maximálně 2 hodiny - 30 minut vysílání + 60 minut otázky a odpovědi + 30 minut aktivita ve skupině a další úkoly.

Budu muset mluvit na kameru, když se budu chtít na něco zeptat?

Není to nutné, pokud budete chtít využít možnosti zeptat se na něco během vysílání otázek a odpovědí, můžete si kameru nechat vypnutou. Jinak bude každý týden ve skupině k dispozici příspěvek ke kterému budete moct napsat svůj dotaz.

Jak to bude přes Vánoce?

Dáme si pauzu s novými úkoly a vysíláním. V týdnu od 27.12. do 2.1. se bude konat pouze online setkání, kde se budete moct zeptat na cokoliv potřebujete. 

Je pro nás kurz vhodný, když máme vícečetné alergie?

Ano, kurz je vhodný pro všechny, kdo trpí potravinovými i nepotravinovými alergiemi. Pomůže vám pochopit jaké projevy  alergie můžou mít a jaké mechanismy se při alergických reakcích aktivují.

Budu všemu rozumět?

Vše bude vysvětleno tak, aby to pochopil opravdu každý. Pokud vám něco nebude jasné, můžete se zeptat během vysílání otázek a odpovědí.

Potřebuju nějaké speciální vybavení?

Ne, vystačíte si s chytrým telefonem, nebo počítačem a přístupem na Facebook, kde se bude celý kurz odehrávat. Online setkání s otázkami a odpovědmi bude probíhat přes Zoom a budete ho moct sledovat i ve skupině na Facebooku.

Je pro mě kurz vhodný, když kojím?

Určitě ano, při kojení máme nejlepší kontrolu nad tím, co se k našemu dítěti dostane.

Co když mám dítě s alergií, které je na UM?

V kurzu probereme i téma zavádění příkrmů, které jsou u nekojených dětí o to důležitější.

Budu muset vařit složitá jídla?

Určitě ne, zákládám si na jednoduchosti svých receptů, takže v drtivé většině případů budete mít do půl hodiny hotovo.

Je možné zaplatit na splátky?

Ano, platbu si můžete rozdělit do dvou splátek.

A jak to funguje?

 1. Po vyplnění objednávkového formuláře budete přesměrována na zabezpečenou platební bránu společnosti Go Pay a do e-mailu obdržíte fakturu - doklad o zaplacení.
 2. Pokud zvolíte platbu prostřednictvím bankovního převodu, pak naleznete údaje k platbě přímo na faktuře v e-mailu.
 3. Zaplacením objednávky získáváte přístup do kurzu "Spokojené miminko", který se bude odehrávat v uzavřené Facebookové skupině.