zinzino  recenze

Když jsem se poprvé setkala se značkou Zinzino, byla jsem velmi skeptická a něvěnovala jí pozornost. Ale dostala jsem od mamky jednu lahvičku a začala olej užívat. Po třech týdnech zmizelo ložisko ekzému, které jsem si díky občasným dietním chybám už pár let hýčkala. To mě přimělo začít se víc zajímat, o co se vlastně jedná. Prošla jsem různé české i zahraniční diskuse a hledala, kde je zakopaný pes. Kromě občasného nepochopení celého konceptu ze strany zákazníků jsem ovšem nic nezjistila. A tak jsem začala pátrat i ve vědeckých studiích a ověřovat informace, které ke mně proudily a zjišťovat, proč to funguje. Mezitím jsem dál užívala olej a zároveň začala denně konzumovat mléčné výrobky a čekala, jestli se objeví ekzém. Dodnes nic. Na téhle stránce přináším Zinzino recenze a dalších informace, které se mi podařilo dát dohromady a které mě utvrdily v tom, že Zinzino přichází s něčím opravdu unikátním.

Zázrak? Ani ne, spíš věda...

Za produkty Zinzino stojí tým vědců v čele s Dr. Paulem Claytonem PhD, který se řadí k předním světovým odborníkům na poli výživy. Doktor Clayton získal titul PhD. na Edinburghské univerzitě v oboru neurofarmakologie. Jeho specializací je farmakonutrice a studium účinků výživy na lidské zdraví. Po celém světě spolupracuje s předními lékaři a klinickými vědci na klinických a pre-klinických farmako-nutričních studiích. Zde se můžete podívat na záznam přednášky, kterou měl doktor Clayton v Praze a kde vysvětluje mechanismy, které užívaní přípravků Zinzino ovlivňuje.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

A Co na to říká český státní zdravotní ústav?

"Význam omega 3 mastných kyselin je zásadní pro naše zdraví. Hlavně ty s dlouhým řetězcem, známé pod zkratkou EPA a DHA. Jsou převážně v tuku ryb ze studených vod. Ovlivňují desítky procesů v našem organizmu na úrovni buněk. Potřebujeme je od narození až do stáří. Je zřejmé, že mohou být součástí prevence řady civilizačních onemocnění. Uplatňují se například při rozvoji a regulaci chronických zánětů. Bohužel jimi trpí většina populace. Správná dieta může předcházet poškození či dokonce může zlepšit stav organizmu. Např. od depresí až po ozdravující spánek. Existuje laboratorní diagnostika z malé kapky kapilární krve z prstu. Z té se dá zjistit, jak na tom tělo je, jaké je složení buněčných membrán a jak se tělo chová. Zda má tendenci k rozvoji prozánětlivých procesů, které vedou k zdravotním problémům. Vhodnou dietou a životosprávou je pak možné stav těla postupně zlepšovat. Zlepšení se obvykle dostaví asi za půl roku. Stojí za to o své tělo pečovat. Léčení bolí víc ...., jestli vůbec zabere."  http://www.szu.cz/tema/bezpecnost-potravin/omega-3-a-zdravi?fbclid=IwAR3bFxmlxt4e8yFay4wj-YpNBGJJkD7hiQKmJ5ibscF-tGndPspRIMhwyXY

test z kapky krve

Přesně takový test, o kterém hovoří SZÚ nabízí společnost Zinzino. Jedná se o test mastných kyselin z kapilární krve. Z tohoto testu zjistíte mnoho důležitých údajů:

  • Váš poměr omega-6 vůči omega-3
  • Vaše hodnota ochrany
  • Váš index omega-3
  • Váš index duševní odolnosti
  • Váš index propustnosti membrány
  • Vaše efektivita tvorby kyseliny arachidonové

Tento typ testů zatím běžně nenabízí české laboratoře a tak se odebrané vzorky zasílají do norské laboratoře Vitas.

Test mastných kyselin Zinzino Balance test

zinzino recenze

Aneb jak se srovnání poměrů omega-3 ku omega-6 v buněčných membránách projevuje v praxi... Zkušenosti, které jsem dohledala napříč internetem. Oslovila jsem i několik lidí v diskusích na sociálních sítích a všichni potvrdili pozitivní účinek při dlouhodobém užívání. Svůj ekzém před začátkem užívání bohužel vyfocený nemám...

24.1.19 13:28 0 Nedalo mi to a zaregistrovala jsem se tu, abych se podělila o zkušenosti. Nedávno tu proběhla diskuse o švédském přípravku Zinzino. eyeq nám nefungovalo, tak jsem si řekla, že to vyzkouším, líbil se mi příběh toho pána tady. škoda, že tu nejsou uvedené ty jejich české stránky, anglicky neumím a docela mi trvalo, než jsem je našla. nejdříve nic, tak měsíc až dva se nic nedělo. pak najednou malá začala lépe mluvit, začala se zklidňovat, což si všimli i ve školce. nyní to bereme třetí měsíc a pořád se to zlepšuje. chutná to tedy nic moc, malá si musela zvyknout. na internetu jsem si našla, co to vše umí a už také každé ráno beru lžičku. držte palce, ať to tak pokračuje. zase za nějakou dobu napíšu, zda to stále funguje. Koupili jsem si to s testy, abychom malé změřili, jak je zdravá její buněčná membrána a jaký má poměr kyselin. no dopadlo to dost špatně tak i možná proto to zlepšení. uvidíme jak nám dopadnu za měsíc druhý test. očekávám, že dobře, když se tak zlepšila. hlavně už je zvladatelná. tak díky otce3deti :mavam: :potlesk: https://www.emimino.cz/diskuse/eye-q-173333/strankovani/8/
Emimino Jackie
Hned jsem si precetla a drzim Vam moc palce :palec: my olej davame a vidim velke pokroky :palec: https://www.emimino.cz/diskuse/eye-q-173333/strankovani/8/
Emimino Kassor
„V březnu 2016 se u mne projevila revmatoidní artritida, což je silný, chronický zánět v těle. Měla jsem velké bolesti v kolenou a úplně jsem přestala chodit. Skončila jsem v nemocnici. Po ukončení léčby mi bylo řečeno, že budu dlouhodobě užívat léky – 4 ráno a 4 večer. Prý se té nemoci už nikdy nezbavím a čas od času se někde v těle ozve. Ozvala se o rok později. Zánět mi sedl na srdce. Dostala jsem zánět srdečního svalu. Opět jsem skončila v nemocnici. Po další léčbě jsem převzala iniciativu. Začala jsem zkoušet různé potravinové doplňky – AloeVera, colostrum, lactoferin, boswellia, Duolife…. Tyto preparáty mi snížili bolest, posílily imunitní systém a udržovaly mě v klidu. V březnu 2019 jsem se seznámila s konceptem BalanceOil. Když jsem pochopila, že mám konečně něco, co řeší příčinu, neváhala jsem ani vteřinu objednat si 8 – mi měsíční kůru. Během této doby bolesti zmizely úplně a věřím, že zmizel i zánět. Mohu zase dělat dřepy, kleknout si na kolena. Do schodů běhám jako laňka a cítím se jak za mlada. Na kloubech prstů na rukou se mi díky revmatoidní artritidě začaly dělat boule, které bolely. Ty zmizely taky a zmizel i ekzém na rukou. Jsem plná energie a celkově se cítím velice dobře.
R.Š.
"Už několik let jsem trpěl bolestmi v levém kyčelním kloubu. Lékaři diagnostikovali artrózu 3.stupně a jako řešení navrhovali pouze operaci a endoprotézu, což jsem odmítl. Největší problém nastával při řízení auta, kdy jsem cca po 50 km musel vystoupit a rozhýbat nohu, abych mohl řídit dál. Měli jsme jet na dovolenou do Chorvatska a neuměl jsem si představit těch 900 km za volantem. Začal jsem to řešit přes potravinové doplňky, které jsem v té době znal a považoval jsem je za velmi kvalitní. Začal jsem brát lactoferin a boswellii, ale nezabralo to. Po dotazu mě bylo řečeno, že musím brát 3-krát tak velkou dávku. Potom to pomohlo, ale měsíčně to vyšlo na cca 4.500,- Kč. Což už je trochu dost… Po cca 3 měsících jsem měl pocit, že bolest je pryč a přestal jsem to tedy brát. Po cca 2 měsících se bolesti opět objevily, ale jejich intenzita byla cca na 50% předchozí bolesti. V březnu 2019 jsem začal brát BalanceOil a velice mne potěšilo a překvapilo, že bolesti úplně zmizely. Až později jsem pochopil, že je to proto, že se mě zprůchodnily membrány buněk a tím se odstranil zánět, který se projevoval jako bolest mého kloubu. O svůj olej se také dělím s naším pejskem. Chci, aby byl zdravý a dlouho nám vydržel."
P.K.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

A teď ještě něco málo k ekzému...

Narušená kožní bariéra

“Dysfunkce kožní bariéry hraje klíčovou roli ve vývoji atopické dermatitidy (AD). Kovalentně vázané ceramidy (Cer), které jsou základními lipidy pro bariérovou homoeostázu permeability, jsou údajně sníženy ve stratum corneum (SC) pacientů s AD. U bezsrstých myší krmených speciální stravou se vyvinula svědivá dermatitida podobná lidské AD. Naše předchozí studie zjistila, že perorální podávání n-3 polynenasycených mastných kyselin kyseliny alfa-linolenové zlepšilo dysfunkci kožní bariéry u myší s AD se současným zvýšením sérové kyseliny eikosapentaenové (EPA). V této studii jsme zkoumali účinky ethylesteru EPA (EPA-E) na AD vyvolanou stravou u bezsrstých myší. Perorální podání EPA-E zlepšilo dysfunkci kožní bariéry a svědění u myší s AD. V SC myší AD byly kovalentně vázané Cer výrazně sníženy. Podávání EPA-E obnovilo nedostatek vázaného Cer. Naše zjištění naznačují možnou terapeutickou klinickou aplikaci EPA-E při léčbě lidské AD.”

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29392772/

Vliv omega 3 a probiotik na kožní bariéru

https://www.dpcj.org/index.php/dpc/article/view/dermatol-pract-concept-articleid-dp1101a132

Poměr Omega 3 ku Omega 6 má vliv na bariérovou funkci kůže

Je známo, že změny v poměrech a organizaci lipidové struktury ovlivňují propustnost kůže. [7,8]. Vícenenasycené mastné kyseliny, jako je kyselina alfa-linolenová (ALA), omega 3 (n-3), a kyselina linolová (LA), omega 6 (n-6), jsou důležitými komponenty pro homeostázu kožní bariéry. [2,9].

Důležitost kyseliny linolové (LA) v kůži byla poprvé reportována v roce 1929 (Burr a Burr) [10]. Ukázalo se , že nedostatek LA u hlodavců měl za následek šupinatou kůži spojenou s narušením bariérové funkce. Po doplnění LA pomocí stravy byla propustnost kůže hlodavců obnovena. Tyto studie ukazují, že LA a ALA nemohou být syntetizovány organismem de novo, což je důvod,  proč se nazývají esenciálními mastnými kyselinami. V důsledku toho jsou esenciální mastné kyseliny běžnou součástí fosfolipidové membrány a jejich relativní podíly se mění v závislosti na jejich získávání z potravy [11].

“Pokud je nám známo, tato aktuální studie je první, která ukazuje, že suplementace omega-3 může ve skutečnosti modulovat funkci kožní bariéry v modelu rekonstruované lidské kůže in vitro”

Zvýšené hladiny PUFA n-3 v PL mohou podporovat tvorbu kožní bariéry snížením přeměny LA na AA a regulací tekutosti buněčné membrány. Závěrem lze říci, že tato studie zdůrazňuje význam poměru n-6 k n-3 pro integritu funkce kožní bariéry u náhražek lidské kůže pomocí tkáňového inženýrství.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31557890/

po měsíci bez ekzému...

Takto zafungovala kombinace úpravy stravy a nasazení balančního oleje.

21.3.2021

Bez ekzému po 30ti dnech užívnání Balance oil Zinzino

po 4 měsících užívání jen přes mateřské mléko

Zinzino ekzém

kde a jak se dá balanční olej zinzino koupit?

Úplně jednoduše si můžete olej objednat prostřednictvím e-shopu Zinzino. Nejvýhodnější cenu získáte při objednávce 8-mi měsíční kůry. Koupit lze i 1 kus. 

Co když mi olej nesedne, rozmyslím si to atp.?

Pokud během prvních 30 dnů od objednávky 8-měsíční kůry zjistíte, že vám olej nevyhovuje, lze předplatné zrušit. Své peníze dostanete zpět po odečtení běžné maloobchodní ceny otevřeného balení. Ostatní, neotevřené lahvičky vrátíte. Během čerpání 8-mi měsíční kůry je možné změnit druh produktu i příchuť.

Olej nepozřu...

I pro tyto případy má Zinzino řešení. Olej rozpustný ve vodě - Aqua X a nebo kapsle Essent:

Co když mi v testu vyjde, že mám poměr omega-6 ku omega-3 nižší, nebo rovný 3:1 a tedy žádný olej nepotřebuju?

I na tento případ Zinzino myslí. Pokud se ukáže, že vaše výsledky jsou v normě, úvodní zásilku programu si můžete ponechat, zbytek bude zrušen a navíc dostanete své peníze zpět.

pokud máte obavu, zda u vás olej projde z hlediska alergií, napište mi, mám k dispozici malé balení na vyzkoušení. 

jaký je rozdíl mezi Zinzino Balance Oil a ostatními doplňky s omega-3 mastnými kyselinami?

Hezky shrunuto je to v tomto videu:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video