Snídaně

Slané i sladké, bez BKM a sóji.

Zde najdete inspiraci na snídaně pro každý den. Všechny recepty jsou bez kravského mléka i jiných živočišných mlék, které jsou nejčastějšími zkříženými alergeny s BKM. Zároveň zde nenajdete sóju a výrobky z ní, protože i sója je jedním z nejčastějších zkřížených alergenů.

Některé recepty obsahují vejce, lepek, ořechy a další časté alergeny.

Z lepkových obilovin minimalizuji použití klasické pšenice a pokud je to jen trochu možné nahrazuji ji špaldovou, žitnou, nebo jinou moukou. V mnoha případech je totiž právě vysoce šlechtěná pšenice s velmi špatně stravitelnou bílkovinou zodpovědná za potíže, které máme a ostatní lepkové obiloviny můžeme snášet dobře. Toto se samořejmě netýká diagnostikovaných celiaků, u kterých je nutné vyloučit ze stravy všechny zdroje lepku.

V receptech zde, také nenajdete klasický rafinovaný cukr. Sladkosti se snažím dosáhnout v receptech pomocí čerstvého, nebo sušeného ovoce, případně trochy medu, nebo javorového sirupu. Vyjímkou je hořká čokoláda, tam máte ale možnost volby a můžete sáhnout po takové, která přidaný cukr neobsahuje.